Разное

Хочеш правду? Ти не їв грецький салат ще ніколи…

Хочеш правду?
Ти не їв грецький салат ще ніколи… 
якщо не був у Греції) Але у мене для тебе хороші новини, про це пізніше

Багато греків досі не зрозуміли, як їх найпростіший повсякденний салат прославився на весь світ і заслужив загальну любов. Ви можете зустріти його в меню ресторанів Нью-Йорка і Києва, і навіть у закусочних країн третього світу, але повірте, тільки на грецькій землі його смак надзвичайно божественний.

Давайте ж розберемося, що це за звір “справжній Грецький салат” і які 3 важливих інгредієнти перенесуть вас на момент їдання салату в сонячну Грецію)

По-перше, Грецький салат робить справжнім тільки Його Величність най “сирний сир” Греції – Фета. Рідкість на прилавках магазинів справжньої фети є тим фактом, що ще в 2002 році, Єврокомісія присудила ексклюзивне, монопольне право Греції виробляти і продавати сир фета не тільки в межах ЄС, але і в країнах, у яких з ЄС існують торговельні угоди.

Сир готується виключно з овечого та трохи козячого молока. Грецькі овці та кози їдять тут вічнозелену траву, листочки оливкових і апельсинових дерев… яке після цього може бути молоко? Правильно: найкраще у світі! А значить сир вище всіх похвал, який дуже м’який і просто тане у роті.

По-друге, я не розумію, звідки у нас взялося різати овочі для грецького салату кубиками. Греки рубають огірки, помідори ломтями і побільше і всю цю красу заправляють грецькою оливковою олією холодного віджиму (Extra Virgin) і оливками. Якщо порівнювати оливки Іспанії та Італії, умови зростання оливкових гаїв на півдні Греції унікальні – вони поєднують оптимальне співвідношення висоти зростання (200-300 метрів над рівнем моря), клімату (обілля сонячних днів) і складу грунту (мінерали). Перелічені фактори впливають на смак і якість олії.

Ароматний орегано і келих білого вина доповнить композицію і буде вам щастя

Шматок сиру фета, оливкова олія, оливки з Родини в грецькій родині є завжди, де б вона не жила. А оскільки ми греки, у нас маються запаси вищеперелічених ласощів для всіх сироманів, фанатів Греції та прихильників правильного харчування.